annons
Kappa

Kontakta IFK

Göteborg

Loading...
Close Play Pause Sound
00:00:00 --:--
--
Senaste klippen  
     

    IFK Göteborgs kansli Kamratgården



     

    Kamratgårdsvägen 50
    416 55 Göteborg
    Telefon: 031-703 73 00
    E-post: info@ifkgoteborg.se
    Biljettfrågor: biljetter@ifkgoteborg.se
    Årskortfrågor: arskort@ifkgoteborg.se
    Hitta till Kamratgården | Öppettider kansliet

    Shop Logo  

    Blåvittshopen vid Gamla Ullevi
    shop.ifkgoteborg.se / Telefon: 031-703 73 13
    E-post: shopen@ifkgoteborg.se


    Vår personal


    Ledning

       

    Mats Gren
    Sportchef, tf Klubbdirektör
    Telefon: 031-703 73 01
    mats.gren@ifkgoteborg.se

       
     
    Lena Mattsson
    Ekonomichef
    Telefon: 031-703 73 10
    lena.mattsson@ifkgoteborg.se
     

    Mats Palmgren
    Kommersiell chef 
    mats.palmgren@ifkgoteborg.se


    Marknad och försäljning

       

    Mats Palmgren
    Kommersiell chef 
    mats.palmgren@ifkgoteborg.se

       


    Marknad

     

    Josefine van Ginhoven
    Marknadsansvarig
    Evenemang
    Telefon: 031-703 73 16
    josefine.ginhoven@ifkgoteborg.se

     

    Joakim Fjällgård
    Marknadsansvarig
    Varumärke och merchandise
    Telefon: 0735-21 77 06
    joakim.fjallgard@ifkgoteborg.se

     

    Linda Åkerberg
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 28
    linda.akerberg@ifkgoteborg.se

     

    Emma Salomonsson
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 18
    emma.salomonsson@ifkgoteborg.se


     

    Jessica Svensson
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 06
    jessica.svensson@ifkgoteborg.se

     

    Henric Wassberg
    Eventkoordinator

    henric.wassberg@ifkgoteborg.se


    Försäljning


     
    Fredrik Wallin
    Försäljningsansvarig
    Företag/partners
    Telefon: 031-703 73 11
    fredrik.wallin@ifkgoteborg.se

      Martin Celander
    Key Account Manager
    Telefon: 031-703 73 14
    martin.celander@ifkgoteborg.se
     

    Anna Landberg
    Koordinator
    Företag/partners
    Telefon: 031-703 73 05
    anna.landberg@ifkgoteborg.se

     

     


    Blåvittshopen

       

    Lisa Fothergill
    Butiksledare
    Telefon: 031-703 73 36
    lisa.fothergill@ifkgoteborg.se

       


    IFK Göteborg i samhället

       

    Elisabeth Anderton
    CSR-ansvarig
    Telefon: 031-703 73 26
    elisabeth.anderton@ifkgoteborg.se

       


    Ekonomi

     

    Lena Mattsson
    Ekonomichef
    Telefon: 031-703 73 10
    lena.mattsson@ifkgoteborg.se

     

    Linda Kronstrand
    Ekonomi
    Telefon: 031-703 73 12
    linda.kronstrand@ifkgoteborg.se

     

    Frida Gyllenhammar
    Ekonomi
    Telefon: 031-703 73 03
    frida.gyllenhammar@ifkgoteborg.se

       


    Säkerhet

     

    Mike Sahlénius
    Säkerhetschef
    Telefon: 031-703 73 15
    mike.sahlenius@ifkgoteborg.se

     

    Johan Fridén
    Säkerhetssamordnare
    Telefon: 031-703 73 00
    johan.friden@ifkgoteborg.se


    Supporter Liaison Officer

       

    Christopher Lindahl
    Supporterombudsman
    Telefon: 031-703 73 37
    christopher.lindahl@ifkgoteborg.se

       


    Media

     

    Ulf Jörnvik
    Medieansvarig
    Telefon: 0708-36 62 81
    ulf.jornvik@ifkgoteborg.se

     

    Christian Arvidson
    Webbansvarig
    Telefon: 031-761 67 20
    christian.arvidson@ifkgoteborg.se


    Sporten

     

    Mats Gren
    Sportchef, tf Klubbdirektör
    Telefon: 031-703 73 01
    mats.gren@ifkgoteborg.se

     

    Jörgen Lennartsson
    Tränare för A-laget


     

    Magnus Edlund
    Assisterande tränare för A-laget
    Telefon: 031-703 73 29
    magnus.edlund@ifkgoteborg.se

     

    Alf Westerberg
    Assisterande tränare för A-laget
    Telefon: 031-703 73 35
    alf.westerberg@ifkgoteborg.se


     

    Sven Andersson
    Målvaktstränare
    Telefon: 031-703 73 38
    sven.andersson@ifkgoteborg.se

     

    Rolf Gustavsson
    Materialförvaltare
    Telefon: 070-438 53 28
    rolf.gustavsson@ifkgoteborg.se


     

    Fredrik Larsson
    Sjukgymnast
    Telefon: 031-703 73 33
    fredrik.larsson@ifkgoteborg.se

     

    Calle Persson
    Fysioterapeut
    Telefon: 031-703 73 24
    carl.persson@ifkgoteborg.se


     

    Kalle Olsson
    Fystränare
    Telefon: 031-703 73 23
    kalle.olsson@ifkgoteborg.se

     

    Roland Kaldéus
    Fysio
    Telefon: 0723-14 28 11
    roland.kaldeus@ifkgoteborg.se


     

    Olle Sultan
    Chefscout
    Telefon: 031-703 73 27
    olle.sultan@ifkgoteborg.se

     

    Gustav Hessfelt
    Koordinator
    Telefon: 031-703 73 22
    gustav.hessfelt@ifkgoteborg.se


     

    Johan Örtendal
    Mental rådgivare
    Telefon: 070-995 23 20

     

    Linda Breding
    Analys
    Telefon: 031-703 73 07
    linda.breding@ifkgoteborg.se


       

    Thomas Olsson
    U19-tränare
    Telefon: 031-703 73 17
    thomas.olsson@ifkgoteborg.se

      Hjálmar Jónsson
    Ass U19-tränare
    hjalmar.jonsson@ifkgoteborg.se

     

     

    Frankie Boakye
    Ass U19-tränare
    frankie.boakye@ifkgoteborg.se

     

    Victor Gustafsson
    Materialförvaltare U19
    victor.gustafsson@ifkgoteborg.se


    Akademi


     

    Jonas Olsson
    Ansvarig Fotbollsakademin
    Telefon: 031-703 73 02
    jonas.olsson@ifkgoteborg.se

     

    Roger Gustafsson
    Ansvarig Fotbollsakademin
    Telefon: 031-703 73 30
    roger.gustafsson@ifkgoteborg.se

     

    Eijlert Björkman
    U17-tränare
    Telefon: 031-703 73 04
    eijlert.bjorkman@ifkgoteborg.se

     

    Sonny Carlsson
    Ungdomskonsulent
    Telefon: 031-703 73 31
    sonny.carlsson@ifkgoteborg.se


     

    Christian Djuvfelt
    Akademien Administration
    Telefon: 031-703 73 34
    christian.djuvfelt@ifkgoteborg.se

     

    Roger Fridlund
    Utbildningsansvarig
    Telefon: 031-703 73 32
    roger.fridlund@ifkgoteborg.se


    Kamratgårdsvärd


     

    Donald Niklasson
    Studiebesök
    Telefon: 031-703 73 00

     

     


    Kök


     

    Renée Persson
    Frukostvärdinna
    Telefon: 031-703 73 20
    renee.persson@ifkgoteborg.se

     

     


    Fastighetsskötare


     

    Trinh Duong

     

     

    IFK Göteborg på sociala medier:

    Följ oss på Instagram
    Följ oss på Facebook


    IFK matchar i Litauen

    FC Zalgiris från Litauen och Vilnius fyller 70 år – och f...

    17-04-27
    Läget med Thomas och D...

    Dagen efter matchen Hammarby väntade undersökningar för T...

    17-04-27
    Derbyförlust för u21

    0–3 (0–1) mot Häcken. Mållöst trots en rad möjligheter. ...

    17-04-27
    U21-derby mot Häcken

    Nästa allsvenska match är mot Häcken (2 maj). Redan i dag...

    17-04-27
    IFK Göteborgs sommarcamp

    IFK Göteborg arrangerar sommarcamp som är öppet för flick...

    17-04-27
    Startelvan mot ”Bajen”

    Avspark om en timme. Startelvan är presenterad.

    17-04-26
    Unga Magar – dagens gäst

    I samband med matchen mot Hammarby gästas IFK Göteborg i ...

    17-04-26
    ”Vi ska vara jobbiga a...

    Hockeytäck, straffskytt och poängräddare senast. Nu ser E...

    17-04-25
    Ingen fara med Elias

    Ett blått öga – det fick Elias Omarsson med sig hem från ...

    17-04-24
    Program, vecka 17

    Ny vecka, ny allsvensk match. Dessutom u21-derby mot Häcken.

    17-04-24
    Startelvan mot Östersund

    Några förändringar i startelvan. David Boo Wiklander, Abd...

    17-04-23
    Se matchen på CMore oc...

    Idag spelar IFK Göteborg bortamatch i allsvenskan. För er...

    17-04-23
    Truppen mot Östersund

    Match fyra i allsvenskan – då bär det av norrut. – Öster...

    17-04-22
    Över 9 000 bokade bilj...

    Nästa stormatch är knappt en vecka bort. Onsdag 26 april ...

    17-04-20
    Boka dina matchdagspak...

    IFK Göteborgs matchdagspaket är för dig som vill ha en fo...

    17-04-19
    Angående språkbruk på ...

    IFK Göteborg har tagit emot ett stort antal mail och tele...

    17-04-19
    Marddrömsstart för u21

    Endast sekunder var spelade. Då drabbades David Boo Wikla...

    17-04-18
    U21-match mot Malmö FF

    I dag spelar u21 borta mot Malmö FF. I den blåvita starte...

    17-04-18
    Stöd IFK Göteborg via ...

    Hjälp IFK Göteborg att ta del av de 50 miljoner kronorna ...

    17-04-18
    Program, vecka 16

    Efter påskavslutningen mot AFC väntar en ny träningsvecka...

    17-04-18 1 kommentarer
    Startelvan mot AFC Esk...

    Scott Jameison kan inte spela dagens match – då tar Marti...

    17-04-17
    Kaptenen inför Eskilstuna

    Första blåvita träningspasset på Gamla Ullevis hybridgräs...

    17-04-16
    Truppen mot AFC

    Första träningen på den nya hybridgräsmatta som ligger på...

    17-04-16
    KRIS finns där när det...

    På måndagens match är KRIS gästande organisation hos IFK ...

    17-04-16
    Lennartsson inför AFC

    Gamla Ullevi, hybridgräs, AFC Eskilstuna. På annandag pås...

    17-04-14
    Status på Scott

    Det var igår som Scott Jamieson gick av träningen på grun...

    17-04-13
    Hemmapremiär #2: ”Vår ...

    AFC Eskilstuna på annandag påsk. Det innebär hemmapremiär...

    17-04-13
    Uthämtning av årskort

    Fyra dagar kvar till årets första hemmamatch på Gamla Ull...

    17-04-13
    Köp biljett till månda...

    På måndag, annandag påsk, spelar IFK Göteborg mot AFC Esk...

    17-04-12
    Åk med Änglarna till H...

    Den 2 maj spelar IFK Göteborg bortamatch på Hisingen mot ...

    17-04-12
    Stark comeback gav poäng

    Efter ett par olyckliga minuter i inledningen av andra ha...

    17-04-10
    U21-elvan i eftermiddag

    Blåvitt, som leder en haltande tabell i u21-serien, tar i...

    17-04-10
    Program, vecka 15

    Påskvecka. Då väntar en träningsvecka och uppladdning inf...

    17-04-10
    Elvan mot Sirius

    Det blir en ändring i den blåvita elvan från premiären mo...

    17-04-09
    ”Vi vet vad Sirius kan”

    En nykomling som imponerade i premiären väntar IFK Götebo...

    17-04-08
    Här är årets bortaställ

    Hemma är det alltid blått och vitt som gäller. På bortapl...

    17-04-07 2 kommentarer
    Rapport från styrelsem...

    Under det andra styrelsemötet med den nyvalda styrelsen b...

    17-04-05
    Snart dags för Energik...

    Den 9-11 maj går Energikicken av stapeln. Uppemot 5000 fe...

    17-04-05
    Vinst mot Jönköping

    Seger med 2–1 (2-1) borta mot Jönköping i u21-serien. – ...

    17-04-04
    Boman klockad som snab...

    Redan i den åttonde minuten slog han till. Ingen gjorde m...

    17-04-04
    U21-match mot Jönköping

    Dags för femte matchen i u21-serien. Jönköping väntar bor...

    17-04-04
    Rabatt på årskort med ...

    Här kommer ett årskortserbjudande till alla er som köpte ...

    17-04-04