annons
Premier

Kontakta IFK

Göteborg

Loading...
Close Play Pause Sound
00:00:00 --:--
--
Senaste klippen  
     

    IFK Göteborgs kansli Kamratgården



     

    Kamratgårdsvägen 50
    416 55 Göteborg
    Telefon: 031-703 73 00
    E-post: info@ifkgoteborg.se
    Biljettfrågor: biljetter@ifkgoteborg.se
    Årskortfrågor: arskort@ifkgoteborg.se
    Hitta till Kamratgården | Öppettider kansliet

    Shop Logo  

    Blåvittshopen vid Gamla Ullevi
    shop.ifkgoteborg.se / Telefon: 031-703 73 13
    E-post: shopen@ifkgoteborg.se


    Vår personal


    Ledning

       

    Mats Gren
    Sportchef, tf Klubbdirektör
    Telefon: 031-703 73 01
    mats.gren@ifkgoteborg.se

       
     
    Lena Mattsson
    Ekonomichef
    Telefon: 031-703 73 10
    lena.mattsson@ifkgoteborg.se
     

    Mats Palmgren
    Kommersiell chef 
    Telefon: 031-703 73 21
    mats.palmgren@ifkgoteborg.se


    Marknad och försäljning

       

    Mats Palmgren
    Kommersiell chef 
    Telefon: 031-703 73 21
    mats.palmgren@ifkgoteborg.se

       


    Marknad

     

    Josefine van Ginhoven
    Marknadsansvarig
    Evenemang
    Telefon: 031-703 73 16
    josefine.ginhoven@ifkgoteborg.se

     

    Joakim Fjällgård
    Marknadsansvarig
    Varumärke och merchandise
    Telefon: 0735-21 77 06
    joakim.fjallgard@ifkgoteborg.se

     

    Linda Åkerberg
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 28
    linda.akerberg@ifkgoteborg.se

     

    Emma Salomonsson
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 18
    emma.salomonsson@ifkgoteborg.se


     

    Jessica Svensson
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 06
    jessica.svensson@ifkgoteborg.se

     

    Henric Wassberg
    Eventkoordinator
    Telefon: 031-703 73 39
    henric.wassberg@ifkgoteborg.se


    Försäljning


     
    Fredrik Wallin
    Försäljningsansvarig
    Företag/partners
    Telefon: 031-703 73 11
    fredrik.wallin@ifkgoteborg.se

      Martin Celander
    Key Account Manager
    Telefon: 031-703 73 14
    martin.celander@ifkgoteborg.se
     

    Anna Landberg
    Koordinator
    Företag/partners
    Telefon: 031-703 73 05
    anna.landberg@ifkgoteborg.se

     

     


    Blåvittshopen

       

    Lisa Fothergill
    Butiksledare
    Telefon: 031-703 73 36
    lisa.fothergill@ifkgoteborg.se

       


    IFK Göteborg i samhället

       

    Elisabeth Anderton
    CSR-ansvarig
    Telefon: 031-703 73 26
    elisabeth.anderton@ifkgoteborg.se

       


    Ekonomi

     

    Lena Mattsson
    Ekonomichef
    Telefon: 031-703 73 10
    lena.mattsson@ifkgoteborg.se

     

    Linda Kronstrand
    Ekonomi
    Telefon: 031-703 73 12
    linda.kronstrand@ifkgoteborg.se

     

    Frida Gyllenhammar
    Ekonomi
    Telefon: 031-703 73 03
    frida.gyllenhammar@ifkgoteborg.se

       


    Säkerhet

     

    Mike Sahlénius
    Säkerhetschef
    Telefon: 031-703 73 15
    mike.sahlenius@ifkgoteborg.se

     

    Johan Fridén
    Säkerhetssamordnare
    Telefon: 031-703 73 00
    johan.friden@ifkgoteborg.se


    Supporter Liaison Officer

       

    Christopher Lindahl
    Supporterombudsman
    Telefon: 031-703 73 37
    christopher.lindahl@ifkgoteborg.se

       


    Media

     

    Ulf Jörnvik
    Medieansvarig
    Telefon: 0708-36 62 81
    ulf.jornvik@ifkgoteborg.se

     

    Christian Arvidson
    Webbansvarig
    Telefon: 031-761 67 20
    christian.arvidson@ifkgoteborg.se


    Sporten

     

    Mats Gren
    Sportchef, tf Klubbdirektör
    Telefon: 031-703 73 01
    mats.gren@ifkgoteborg.se

     

    Jörgen Lennartsson
    Tränare för A-laget


     

    Magnus Edlund
    Assisterande tränare för A-laget
    Telefon: 031-703 73 29
    magnus.edlund@ifkgoteborg.se

     

    Alf Westerberg
    Assisterande tränare för A-laget
    Telefon: 031-703 73 35
    alf.westerberg@ifkgoteborg.se


     

    Sven Andersson
    Målvaktstränare
    Telefon: 031-703 73 38
    sven.andersson@ifkgoteborg.se

     

    Rolf Gustavsson
    Materialförvaltare
    Telefon: 070-438 53 28
    rolf.gustavsson@ifkgoteborg.se


     

    Fredrik Larsson
    Sjukgymnast
    Telefon: 031-703 73 33
    fredrik.larsson@ifkgoteborg.se

     

    Calle Persson
    Fysioterapeut
    Telefon: 031-703 73 24
    carl.persson@ifkgoteborg.se


     

    Kalle Olsson
    Fystränare
    Telefon: 031-703 73 23
    kalle.olsson@ifkgoteborg.se

     

    Roland Kaldéus
    Fysio
    Telefon: 0723-14 28 11
    roland.kaldeus@ifkgoteborg.se


     

    Olle Sultan
    Chefscout
    Telefon: 031-703 73 27
    olle.sultan@ifkgoteborg.se

     

    Gustav Hessfelt
    Koordinator
    Telefon: 031-703 73 22
    gustav.hessfelt@ifkgoteborg.se


     

    Johan Örtendal
    Mental rådgivare
    Telefon: 070-995 23 20

     

    Linda Breding
    Analys
    Telefon: 031-703 73 07
    linda.breding@ifkgoteborg.se


       

    Thomas Olsson
    U19-tränare
    Telefon: 031-703 73 17
    thomas.olsson@ifkgoteborg.se

      Hjálmar Jónsson
    Ass U19-tränare
    hjalmar.jonsson@ifkgoteborg.se

     

     

    Frankie Boakye
    Ass U19-tränare
    frankie.boakye@ifkgoteborg.se

     

    Victor Gustafsson
    Materialförvaltare U19
    victor.gustafsson@ifkgoteborg.se


    Akademi


     

    Jonas Olsson
    Ansvarig Fotbollsakademin
    Telefon: 031-703 73 02
    jonas.olsson@ifkgoteborg.se

     

    Roger Gustafsson
    Ansvarig Fotbollsakademin
    Telefon: 031-703 73 30
    roger.gustafsson@ifkgoteborg.se

     

    Eijlert Björkman
    U17-tränare
    Telefon: 031-703 73 04
    eijlert.bjorkman@ifkgoteborg.se

     

    Sonny Carlsson
    Ungdomskonsulent
    Telefon: 031-703 73 31
    sonny.carlsson@ifkgoteborg.se


     

    Christian Djuvfelt
    Akademien Administration
    Telefon: 031-703 73 34
    christian.djuvfelt@ifkgoteborg.se

     

    Roger Fridlund
    Utbildningsansvarig
    Telefon: 031-703 73 32
    roger.fridlund@ifkgoteborg.se


    Kamratgårdsvärd


     

    Donald Niklasson
    Studiebesök
    Telefon: 031-703 73 00

     

     


    Kök


     

    Renée Persson
    Frukostvärdinna
    Telefon: 031-703 73 20
    renee.persson@ifkgoteborg.se

     

     


    Fastighetsskötare


     

    Trinh Duong

     

     

    IFK Göteborg på sociala medier:

    Följ oss på Instagram
    Följ oss på Facebook


    Så ser du matchen mot ...

    Imorgon spelar IFK Göteborg en jubileumsmatch mot litauis...

    17-06-26
    Dags för genrep

    På söndag drar allsvenskan igång igen. Men först ska Blåv...

    17-06-26
    Bortareseinfo Jönköpin...

    Söndag 2 juli åker vi till Jönköping och Stadsparksvallen...

    17-06-26
    Program vecka 26

    En knapp vecka kvar till omstart i allsvenskan. Då väntar...

    17-06-26
    IFK önskar glad midsommar

    Nästkommande vecka drar matchandet igång igen. Först ska ...

    17-06-22
    Midsommarhälsning från...

    Sebastian Eriksson önskar glad midsommar och välkomnar al...

    17-06-22
    "Det känns rätt för mi...

    Vi träffar Patrik Karlsson Lagemyr under lägret i Smögen ...

    17-06-21
    Fys-Kalle om lägret

    Vi träffar fystränaren Kalle Olsson under lägret på Smögen.

    17-06-20
    Scott hem till Australien

    Scott Jamieson är på väg hem till Australien. – Familjes...

    17-06-20
    Jörgen om våren, Smöge...

    Vi träffar Jörgen Lennartsson under lägret på Smögen och ...

    17-06-19
    Kapten Bjärsmyr om for...

    En ledig vecka, ett lyckat läger – förhoppningsvis är det...

    17-06-19
    I dag gratulerar vi Ei...

    Han startade sin ledarbana i IFK Göteborg i början av 80-...

    17-06-19
    Skånsk mittback på besök

    En ung svensk mittback, Andreas Murbeck, kommer att delta...

    17-06-17
    Ni är vinnare allihop

    I måndags överraskades två klasser av IFK Göteborg och Gö...

    17-06-16
    Emil lyrisk över hybri...

    Hybridgräsmattan är redo och testad. I dag genomförde IFK...

    17-06-15
    Program i Smögen

    Fredag lämnar IFK Göteborg Kamratgården för en veckolång ...

    17-06-15
    IFK och ”Paka” har för...

    Bländande teknik och snabba fötter. Det hoppas vi få se m...

    17-06-15
    Förlust mot Atalanta

    I en timme gick allt enligt plan. Sedan tappade IFK Göteb...

    17-06-15
    Frölunda på traditions...

    Solen sken i kapp när Frölunda kom på sitt årliga besök t...

    17-06-14
    Oavgjort även i match 2

    IFK Göteborg u19 har spelat sin andra match i Trofeo ”Ang...

    17-06-14
    Stark start i Italien

    IFK Göteborg u19 befinner sig i Italien för att spela Tro...

    17-06-13
    Program, vecka 24

    Så var dags att köra igång igen. Onsdag 14 juni drar Jörg...

    17-06-12
    Dags för årets regnbåg...

    Kommande helg är det dags för årets upplaga av Regnbågspa...

    17-06-08
    Köp halvårskort

    Först en bortamatch mot IFK Norrköping den 4 juni och det...

    17-06-07
    Akademin satsar ännu h...

    Vår akademi är mycket framgångsrik med leverans av över 4...

    17-06-06 1 kommentarer
    Läget för ”Tobbe” och ...

    Sören Rieks klev av i paus, Tobias Hysén lämnade planen n...

    17-06-05
    Föreningsmanifestation...

    Som Tobias Hysén säger. – Ingen kan göra allt. Alla kan ...

    17-06-05
    Startelvan mot Norrköping

    Sista matchen innan det allsvenska uppehållet. Då tar två...

    17-06-04
    Se matchen på CMore oc...

    I kväll spelar IFK Göteborg bortamatch i allsvenskan. För...

    17-06-04
    Edvin ersätter Sebastian

    Sebastian Ohlsson är sjuk och utgår i dagens trupp. Edvin...

    17-06-04
    Truppen mot IFK Norrkö...

    Sista matchen innan allsvenskan stänger i en månad. – Al...

    17-06-03
    Så spelas omgångarna 2...

    Nu är även de avslutande omgångarna i allsvenskan spikade.

    17-06-03
    Rapport från styrelsem...

    Under gårdagens styrelsemöte tog IFK Göteborgs styrelse b...

    17-05-31 2 kommentarer
    Dahlberg i EM-truppen

    Han är ett flertal år yngre än sina lagkompisar. Det säge...

    17-05-30 1 kommentarer
    Bortareseinfo IFK Norr...

    Söndag den 4 juni klockan 17.30 spelar vi mot IFK Norrköp...

    17-05-30
    Stöd IFK Göteborg via ...

    Hjälp IFK Göteborg att ta del av de 50 miljoner kronorna ...

    17-05-30
    Program, vecka 22

    Sista veckan innan allsvenskan tar uppehåll. Söndag vänta...

    17-05-29
    Startelvan mot Elfsborg

    En timme kvar till avspark. Elias Omarsson tar plats i st...

    17-05-28
    Truppen mot Elfsborg

    De äldre spelarna jublade i solskenet. Att slå de yngre h...

    17-05-27
    En viktig klämdag

    Det tar inte lång tid och det kan rädda liv. Så kläm för ...

    17-05-27
    Blåvittdag i shopen

    En het helg väntar oss kamrater. Lördag 27 maj är det blå...

    17-05-26
    IFK Göteborgs sommarcamp

    IFK Göteborg arrangerar sommarcamp som är öppet för flick...

    17-05-25
    En strålande partnergolf

    Vädret höll hög klass, humöret likaså. Och enligt de fles...

    17-05-25