annons
Kappa

Kontakta IFK

Göteborg

Loading...
Close Play Pause Sound
00:00:00 --:--
--
Senaste klippen  
     

    IFK Göteborgs kansli Kamratgården



     

    Kamratgårdsvägen 50
    416 55 Göteborg
    Telefon: 031-703 73 00
    E-post: info@ifkgoteborg.se
    Biljettfrågor: biljetter@ifkgoteborg.se
    Årskortfrågor: arskort@ifkgoteborg.se
    Hitta till Kamratgården | Öppettider kansliet

    Shop Logo  

    Blåvittshopen vid Gamla Ullevi
    shop.ifkgoteborg.se / Telefon: 031-703 73 13
    E-post: shopen@ifkgoteborg.se


    Vår personal


    Ledning

       

    Mats Palmgren
    Kommersiell chef, tf Klubbdirektör
    Telefon: 031-703 73 21
    mats.palmgren@ifkgoteborg.se

       
     
    Lena Mattsson
    Ekonomichef
    Telefon: 031-703 73 10
    lena.mattsson@ifkgoteborg.se
     

    Mats Gren
    Sportchef
    Telefon: 031-703 73 01
    mats.gren@ifkgoteborg.se


    Marknad och försäljning

       

    Mats Palmgren
    Kommersiell chef, tf Klubbdirektör
    Telefon: 031-703 73 21
    mats.palmgren@ifkgoteborg.se

       


    Marknad

     

    Josefine van Ginhoven
    Föräldraledig

     


     

    Joakim Fjällgård
    Marknadsansvarig
    Varumärke och merchandise
    Telefon: 0735-21 77 06
    joakim.fjallgard@ifkgoteborg.se

     

    Linda Åkerberg
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 28
    linda.akerberg@ifkgoteborg.se

     

    Emma Salomonsson
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 18
    emma.salomonsson@ifkgoteborg.se


     

    Jessica Allansson
    Marknad
    Telefon: 031-703 73 06
    jessica.allansson@ifkgoteborg.se

     

    Henric Wassberg
    Eventkoordinator
    Telefon: 031-703 73 39
    henric.wassberg@ifkgoteborg.se


    Försäljning


     
    Fredrik Wallin
    Försäljningsansvarig
    Företag/partners
    Telefon: 031-703 73 11
    fredrik.wallin@ifkgoteborg.se

      Martin Celander
    Key Account Manager
    Telefon: 031-703 73 14
    martin.celander@ifkgoteborg.se
     

    Anna Landberg
    Koordinator
    Företag/partners
    Telefon: 031-703 73 05
    anna.landberg@ifkgoteborg.se

     

     


    Blåvittshopen

       

    Lisa Fothergill
    Butiksledare
    Telefon: 031-703 73 36
    lisa.fothergill@ifkgoteborg.se

       


    IFK Göteborg i samhället

       

    Elisabeth Anderton
    CSR-ansvarig
    Telefon: 031-703 73 26
    elisabeth.anderton@ifkgoteborg.se

       


    Ekonomi

     

    Lena Mattsson
    Ekonomichef
    Telefon: 031-703 73 10
    lena.mattsson@ifkgoteborg.se

     

    Linda Kronstrand
    Ekonomi
    Telefon: 031-703 73 12
    linda.kronstrand@ifkgoteborg.se

     

    Frida Gyllenhammar
    Ekonomi
    Telefon: 031-703 73 03
    frida.gyllenhammar@ifkgoteborg.se

       


    Säkerhet

     

    Mike Sahlénius
    Säkerhetschef
    Telefon: 031-703 73 15
    mike.sahlenius@ifkgoteborg.se

     

    Johan Fridén
    Säkerhetssamordnare
    Telefon: 031-703 73 00
    johan.friden@ifkgoteborg.se


    Supporter Liaison Officer

       

    Christopher Lindahl
    Supporterombudsman
    Telefon: 031-703 73 37
    christopher.lindahl@ifkgoteborg.se

       


    Media

     

    Ulf Jörnvik
    Medieansvarig
    Telefon: 0708-36 62 81
    ulf.jornvik@ifkgoteborg.se

     

    Christian Arvidson
    Webbansvarig
    Telefon: 031-761 67 20
    christian.arvidson@ifkgoteborg.se


    Sporten

     

    Mats Gren
    Sportchef
    Telefon: 031-703 73 01
    mats.gren@ifkgoteborg.se

     

    Alf Westerberg
    Tränare för A-laget


     

    Torbjörn Nilsson
    Assisterande tränare för A-laget

     

    Sven Andersson
    Målvaktstränare
    Telefon: 031-703 73 38
    sven.andersson@ifkgoteborg.se

     

    Rolf Gustavsson
    Materialförvaltare
    Telefon: 070-438 53 28
    rolf.gustavsson@ifkgoteborg.se

     

    Fredrik Larsson
    Sjukgymnast
    Telefon: 031-703 73 33
    fredrik.larsson@ifkgoteborg.se

     

    Calle Persson
    Fysioterapeut
    Telefon: 031-703 73 24
    carl.persson@ifkgoteborg.se

     

    Kalle Olsson
    Fystränare
    Telefon: 031-703 73 23
    kalle.olsson@ifkgoteborg.se

     

    Roland Kaldéus
    Fysio
    Telefon: 0723-14 28 11
    roland.kaldeus@ifkgoteborg.se

     

    Lina Dahlin
    Massör



     

    Olle Sultan
    Chefscout
    Telefon: 031-703 73 27
    olle.sultan@ifkgoteborg.se

     

    Gustav Hessfelt
    Koordinator
    Telefon: 031-703 73 22
    gustav.hessfelt@ifkgoteborg.se


     

    Johan Örtendal
    Mental rådgivare
    Telefon: 070-995 23 20

     

    Linda Breding
    Analys
    Telefon: 031-703 73 07
    linda.breding@ifkgoteborg.se


       

    Thomas Olsson
    U19-tränare
    Telefon: 031-703 73 17
    thomas.olsson@ifkgoteborg.se

      Hjálmar Jónsson
    Ass U19-tränare
    hjalmar.jonsson@ifkgoteborg.se

     

     

    Frankie Boakye
    Ass U19-tränare
    frankie.boakye@ifkgoteborg.se

     

    Victor Gustafsson
    Materialförvaltare U19
    victor.gustafsson@ifkgoteborg.se


    Akademi


     

    Jonas Olsson
    Ansvarig Fotbollsakademin
    Telefon: 031-703 73 02
    jonas.olsson@ifkgoteborg.se

     

    Roger Gustafsson
    Ansvarig Fotbollsakademin
    Telefon: 031-703 73 30
    roger.gustafsson@ifkgoteborg.se

     

    Eijlert Björkman
    U17-tränare
    Telefon: 031-703 73 04
    eijlert.bjorkman@ifkgoteborg.se

     

    Sonny Carlsson
    Ungdomskonsulent
    Telefon: 031-703 73 31
    sonny.carlsson@ifkgoteborg.se


     

    Christian Djuvfelt
    Akademien Administration
    Telefon: 031-703 73 34
    christian.djuvfelt@ifkgoteborg.se

     

    Roger Fridlund
    Utbildningsansvarig
    Telefon: 031-703 73 32
    roger.fridlund@ifkgoteborg.se


    Kamratgårdsvärd


     

    Donald Niklasson
    Studiebesök
    Telefon: 031-703 73 00

     

     


    Receptionen


     

    Ellen Damber
    Receptionist
    Telefon: 031-703 73 09
    ellen.damber@ifkgoteborg.se

     

     


    Kök


     

    Renée Persson
    Frukostvärdinna
    Telefon: 031-703 73 20
    renee.persson@ifkgoteborg.se

     

     


    Fastighetsskötare


     

    Trinh Duong

     

     

    IFK Göteborg på sociala medier:

    Följ oss på Instagram
    Följ oss på Facebook


    SM-final mot Elfsborg

    Motståndare i SM-finalen för u19 är klar. Ett tungt prest...

    17-10-23
    Program, vecka 43

    Dags för årets sista bortamatch. AIK väntar måndag 30 okt...

    17-10-23
    Startelvan mot Östersund

    Pontus Dahlberg avstängd – då blir det allsvensk comeback...

    17-10-22
    Grattis, grymma tjejer

    Att vinna en serie är svårt. För IFK Göteborgs juniortjej...

    17-10-22
    U19 till SM-final

    Mästare 2013. Mästare 2015. Nu är IFK Göteborg u19 på väg...

    17-10-21
    Erlingmark inför Öster...

    August Erlingmark, en av lagets hetaste målskyttar just n...

    17-10-21
    Nu väntar ett skrällgäng

    Vi gratulerar givetvis Malmö FF till SM-guld 2017. Men ut...

    17-10-21
    Eijlert hyllas på Gaml...

    Han kom till klubben som ledare 1982 och har varit med oc...

    17-10-21
    "Hjalle" inför u19-sem...

    Imorgon lördag åker u19 upp till Stockholm för att spela ...

    17-10-20
    Så följer du semifinal...

    Lördag 13.00 är det avspark i semifinalen i u19-SM. Nedan...

    17-10-20
    Nöden har ett lag

    I årets näst sista hemmamatch gästas ”IFK Göteborg i samh...

    17-10-20
    Rapport från styrelsem...

    Vid styrelsens möte 17 oktober diskuterades bland annat i...

    17-10-20
    Över 11 000 bokade mot...

    IFK Göteborg lockar alltid stor publik. Då ett skrällgäng...

    17-10-20
    Jullovscamp med IFK Gö...

    Julen närmar sig – och med den en efterlängtad ledighet. ...

    17-10-20
    Bortamatch på hemmaplan

    Måndag 30 oktober har IFK årets sista uppgift på bortapla...

    17-10-19
    Dahlin klar för två år

    IFK Göteborgs målvakt Erik Dahlin har skrivit på för ytte...

    17-10-19
    U19 siktar på SM-final

    Motståndet är tufft. Dessutom väntar bortaplan. – Spelar...

    17-10-19
    Young Fellows Goes Big...

    För femte året i rad bjuder IFK Göteborg in till Young Fe...

    17-10-19
    Cuphelg i Prioritet Se...

    Vi har en spännande blåvit helg att se fram emot. Allsven...

    17-10-18
    Kontrollera dina konta...

    Under nästa vecka kommer alla årskortsinnehavare att få e...

    17-10-17
    Blir du nästa stjärna ...

    IFK Göteborg Europa Akademi finns för dig som vill träna ...

    17-10-17
    Blågult besök på Kamra...

    På ena planen IFK Göteborgs a-trupp, på den andra svenska...

    17-10-17
    Hjälp Young Fellows sl...

    Young Fellows Goes Big. Igen. Och siktar självklart på at...

    17-10-17
    En bussresa som gick fort

    Det gick många glada bussresor från Halmstad till Götebo...

    17-10-16
    Damlandslaget laddar p...

    Fredag kväll spelar Sverige VM-kval på nationalarenan Gam...

    17-10-16
    Över 10 000 bokade til...

    Kommande söndag är det dags för årets näst sista hemmamat...

    17-10-16
    Program, vecka 42

    Efter den sköna trepoängaren mot Halmstad laddar IFK Göte...

    17-10-16
    Elvan mot HBK

    Samma elva som startade i segern mot Sirius får åter fört...

    17-10-14
    Stiller återvänder til...

    Efter fyra år i annan fotbollsmiljö återvänder Hannes Sti...

    17-10-13
    Truppen i allsvenska o...

    Allsvenskan 2017 går in i sitt slutskede. Efter landslags...

    17-10-13
    Elisabeth Anderton nom...

    Det har delats ut sedan 2013 och bland tidigare pristagar...

    17-10-13
    Sportchefer på Kamratg...

    Under torsdagen har sportcheferna från klubbarna i allsve...

    17-10-12
    Planer för framtiden: ...

    Se del 2 av serien ”Planer för Framtiden” där vi tar rygg...

    17-10-11
    Anmäl dig till höstcamp

    IFK Göteborg hälsar hjärtligt välkommen till årets upplag...

    17-10-10
    Bortareseinfo Halmstad...

    Lördag den 14 oktober möter vi Halmstads BK på Örjans Val...

    17-10-10
    Thomas Olsson lämnar I...

    Efter sex säsonger som spelare och en lika lång period so...

    17-10-09
    Tack för en trevlig bå...

    Tillsammans med Stena Line har Blåvittbåten gjort en ny t...

    17-10-09
    Träningsläger i Spanien

    Nu är det klart med träningsläger inför säsongen 2018. IF...

    17-10-09
    Program, vecka 41

    Dags för omstart i allsvenskan. Kommande lördag spelar IF...

    17-10-09
    Paka vs Benji i FIFA18

    Vi lät Benjamin Zalo (hemmaställ) och Patrik Karlsson Lag...

    17-10-08
    U19 klart för semifinal

    IFK Göteborg u19 gjordes vad som behövdes. Bortavinst (3–...

    17-10-08
    Akademin levererar lan...

    I veckan har bland annat ett svensk u20-landslag med två ...

    17-10-07
    Dags att boka Blåvittb...

    På söndag är det dags igen. En Stenabåt fylld med blått o...

    17-10-06
    I dag gratulerar vi Ke...

    Han kom till IFK Göteborg 1989 och blev under sina tre sä...

    17-10-06
    Stöd IFK Göteborg via ...

    Hjälp IFK Göteborg att ta del av de 50 miljoner kronorna ...

    17-10-05
    Avgörande match för u19

    Vinst borta mot Kalmar FF – då är semifinalplatsen i u19 ...

    17-10-05